PictureSiltnamiai kainos
Nuosavų namų, sklypų, sodų ir sodybų savininkams, artėjant pavasariui, opus tampa šiltnamių klausimas. Kai vieni sprendžia, kaip jį atkurti po žiemos, kiti dar tik planuoja statybas. Siltnamiai kainos požiūriu, skiriasi. Kitaip sakant, priklausomai nuo rūšies, juos ir pastatyti kainuoja labai skirtingai. Be jokios abejonės, siltnamiai pigiau kainuoja, kai jų statyboms nėra samdomi specialistai. Tačiau ką daryti tiems žmonėms, kurie net nenutuokia, nuo ko reikėtų pradėti, kokių medžiagų reikia, kokia yra statymo eiga? Atsakymas paprastas – į pagalbą pasikviesti profesionalus. Apie skirtingas šiltnamių rūšis ir tai, kas joms būdinga, pasakoja specialistas Marius, jau daug metų statantis įvairius šiltnamius žmonėms.

Blokiniai šiltnamiai

Marius pradeda nuo to, kad bene daugiausiai užsakymų gauna pastatyti blokinį šiltnamį: „Blokiniai yra patys dažniausi šiltnamiai, kuriuos galima išvysti kone visuose nuosavų namų kiemuose. Jų pagrindas – iš medienos arba geležies pagamintos sijos, kurios, dengiamos polietilenine plėvele arba stiklo danga, ir sukuria galutinį rezultatą. Tokio šiltnamio statyba yra nesudėtinga ir palyginus pigi. Blokiniuose šiltnamiuose žmonės augina viską: nuo tradicinių daržovių (agurkų, pomidorų, salotų) iki gėlių. Jie ypač tinkami mėgėjiškai „žemdirbystei“, dėl to mėgiami miestuose, kur žmonės paprastai neturi daug laiko sodo darbams, tačiau nori užsiauginti ką nors sveiko savo pietų stalui.

Vienšlaičiai, dvišlaičiai šiltnamiai

„Vienšlaičiai ar dvišlaičiai šiltnamiai yra labai tinkami gėlių auginimui. Vienšlaičius įprasta statyti kaip priestatus prie gyvenamųjų namų. Jų viena pusė paprastai būna įstiklinta. Dvišlaičių – dvi pusės. Šie statomi pavieniui arba grupėmis. Tai priklauso nuo to, kiek gėlių augina savininkai. Šių statybos kaina priklauso ir nuo dydžio, ir nuo pageidaujamų medžiagų kokybės. Žinoma, ir patys specialistai taiko vis kitokius įkainius.“.

Statyti patiems ar samdyti profesionalus?

Marius, paklaustas, ar šiltnamį gali pastatyti daug patirties neturintis žmogus, atsako, kad tai priklauso nuo noro ir dėmesio detalėms: „Yra šiltnamių, kurie nemažai kainuoja, tačiau yra labai kokybiški ir ilgaamžiai. Tai, pavyzdžiui, gutta siltnamiai. Savos gamybos, aišku, kainuoja pigiau. O kaip dėl jų kokybės? Jeigu žmogus pirmą kartą gyvenime stato šiltnamį, geriausios kokybės, mano nuomone, tikėtis yra kiek naivu. Juk tai tam tikro išmanymo reikalaujantis darbas. Reikia žinoti, kokios medžiagos labiausiai tinka statyboms, kurios yra ilgaamžiškiausios, taigi, garantuoja, kad šiltnamis po pirmos vasaros audros neliks sulygintas su žeme. Bene didžiausia klaida, kurią daro daugelis, nusprendusių savarankiškai pasistatyti šiltnamį, yra nepakankamas dėmesys pamatams. Tai, savaime suprantama, yra pagrindas. Pamatus reikėtų įrengti labai atsakingai. Jie, kaip ir minėta, yra atsakingi už šiltnamio tvirtumą. Iš tiesų, statant šiltnamį būtina rūpintis konstrukcijų tvirtumu ir tinkama izoliacija. Negalima palikti plyšių. Pro juos į vidų patenkantis šaltis gali kenkti augalų nokimui. Tačiau, nepaisant to, tam tikra ventiliacija būtina. Žodžiu, yra daug aspektų, liečiančių šiltnamio statybas. Yra nemažai naudingos literatūros naujokams. Be to, visada galima pasikonsultuoti su specialistais. Vis dėlto, kai aktualūs geriausi siltnamiai akcija jiems taikoma neretai. Tai puikus šansas žmonėms, kurie neturi daug laiko gilintis į statymo subtilybes, tačiau nori kokybiško ir nebrangaus šiltnamio savo kieme.“. Marius sako, kad yra matęs neblogų pirmųjų gyvenime statytų šiltnamių, tačiau pripažįsta, kad tikrai kokybišką darbą atlikti gali tik specialistai. Kaip ir minėta pradžioje, siltnamiai kainos požiūriu, smarkiai skiriasi tarpusavyje. Ir ne tik kainos, bet ir statybos technologijos, savybių, tinkamumo konkretiems augalams požiūriais.


Comments are closed.